هزینه انجام پایان نامه

برآورد قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد به چه عواملی بستگی دارد؟

همواره برآوردهای متفاوتی از میزان هزینه نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد توسط مراکز متعدد نگارنده مطالب علمی مطرح بوده است. اگر به هر کدام از این مراکز جهت نگارش پایان نامه و تحلیل آماری آن مراجعه کنید، بعضا با قیمت های نسبتا نجومی و شاید هم با قیمت های بسیار پایین مواجه خواهید شد. به راستی که چه عواملی دخیل هستند که بازه قیمتی چنین کاری تا این حد متفاوت باشد. در اینجا به مهم­ترین فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت انجام یک تحقیق علمی پرداخته خواهد شد.

فاکتور­های موثر در محاسبه قیمت تحلیل آماری پایان نامه

فاکتورهای متعددی در برآورد قیمت پروژه آماری تاثیرگذار است. فهرست این عوامل در اینجا عنوان شده که به صورت زیر است.

  • مقطع، رشته گرایش، دانشگاه؛
  • موضوع پروژه (پایان نامه یا مقاله)؛
  • اهداف، فرضیات یا سوالات تحقیق (مطرح شده در پروپوزال
  • نوع داده ­ها و روش آماری تعیین شده یا بکارگرفته شده برای تحلیل داده ­ها؛
  • تعداد ساعات صرف شده توسط تحلیل­گر جهت تفسیر نتایج، تدوین جداول و نمودارها؛
  • میزان تحصیلات، تجربه، دقت و سرعت فرد تحلیلگر؛ مدت زمان داده شده به تحلیلگر (میزان فوریت پروژه).

مدت زمان داده شده به تحلیلگر (میزان فوریت پروژه)

بررسی اهداف و فرضیات تحقیق و مطابقت آن با داده های جمع آوری شده، همیشه اولین وظیفه ­ایست یک تحلیل­گر داده موظف به انجام آن است. این گام که نوع تحلیل آماری مورد نیاز برای پاسخ به اهداف، سوالات یا فرضیات پژوهش و همچنین نوع نرم­افزار آماری را تعیین می­کند، برای برآورد درستی از میزان زمان و هزینه انجام تحلیل آماری حیاتی است.

به محض مشخص شدن روش آماری، نیاز هست تا تغییرات لازم روی ساختار داده­ ها برای اجرای مدل آماری تعیین شده صورت گیرد. عموما هر روش آماری مفروضات مخصوص به خود را دارد. عدم بررسی پیش­فرض ­های مدل می­تواند منجر به خطای نابخشودنی در نتیجه­گیری شود و محقق را در نوشتن بحث دچار اشتباه و سوگیری کند. بعد از بررسی مفرضات مدل و برقراری آن­ها، اجرای روش آماری مشخص شده در گام اول آغاز می­شود. سپس تفسیر خروجی نرم افزار و نگارش گزارش و یافته­ ها، تدوین جداول، ساختن نمودارها و چندین و چند نکات ریز دیگر که همگی جزئیاتی تعیین­ کننده هستند، زمانی زیاد به همراه دقت بالایی را از طرف فرد تحلیل­گر می­ طلبد.

در نتیجه، هر چه زمان داده شده به تحلیل­گر آماری از میزان معمول و روتین اجرای مراحل متعدد این فرآیند کمتر باشد، فرد آنالیزگر می­بایست زمان بیشتری را در طول روز به این کار اختصاص دهد؛ این زمان اضافه باید از طریق به تعویق انداختن پروژه­های دیگر در دست انجام یا عدم انجام کارهای شخصی او یا کمتر کردن میزان غذا، خواب و استراحت یا بی­خوابی او تامین شود. لذا، بازه زمانی اندکی که به فرد تحلیل­گر داده می­شود و پژوهشگر علت آن را فوریت پروژه یا نداشتن زمان و غیره بیان می­کند، بعضا می­تواند به عنوان یک عامل به شدت تاثیرگذار، موجب افزایش ۵۰ درصدی هزینه اجرای پروژه شود.

رهیافت گروه تحلیل­گران شمال جهت محاسبه هزینه اجرای پروژه

برآورد قیمت انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

گروه تحلیل­گران شمال بر روی اصولی چون دقت، صداقت، دلسوزی و اخلاق بنا شد. در محاسبه میزان دستمزد و اجرت اجرای روش تحلیل آماری مورد استفاده در هر پروژه­­ی واگذار شده به تیم ما، همواره این اصول اساسی مد نظر قرار می­گیرد. از همین­ رو، روشی که تیم ما برای برآورد قیمت استفاده می­کند، فارق از هر گونه تاثیرپذیری از قیمت ­ها و روش­ های مختلفی است که همکاران ما در گرو­های دیگر مورد استفاده قرار می­ دهند.

قیمت ­های تعیین شده توسط تیم تحلیلی ما مبنی بر تعداد ساعات صرف شده برای اجرای صفر تا ۱۰۰ پروژه­ های واگذار شده به این گروه می ­باشد. اتخاذ چنین رویکردی موجب شده تا تیم تحلیل­گران شمال با افتخار رقابتی ترین قیمت ­ها را هم در بین گروه­ های آماری دیگر، و هم بین سایر شرکت­ ها و وبسایت­ های موجود در اینترنت به پژوهشگران ارائه کند. این رویکرد بازخوردهای مثبتی را نه تنها از سوی محققان، بلکه از سوی تحلیل­گران شرکت ما در پی داشته که نتیجه رضایت­مندی طرفین بوده است.

علت اتخاذ چنین رویکردی توسط تیم ما این است که با توجه به تخصص، تجربه، دقت و سرعت یکنواختی که از اعضای تحلیل­گر تیم سراغ داریم، این فاکتورها را در بین تحلیل­گران خود کنترل کرده و به قیمت ثابتی به ازای هر ساعت رسیده ­ایم. این قیمت تنها ناشی از تورم بوده و افزایش یا کاهش زیادی را به خاطر میزان سنگینی کار یا رشته و مقطع تحصیلی محقق و یا سایر عوامل تجربه نمی­ کند.