زندگی پس از کرونا

زندگی پس از کرونا

بروز بحران ها فرصت هایی را در جامعه ایجاد می کند. ظهور ویدئوهای آنلاین نقطه عطفی بود که باعث می شد آموزش آنلاین فراگیر شود. ظهور تلفن های همراه دارای سنسور مکان نما یا GPS نیز به طور مشابه منجر به پیدایش اوبر، اسنپ، تپسی و بسیاری از خدمات دیگر شد. امروزه افزایش استفاده از یادگیری عمیق در حال تغییر بسیاری از صنایع است.

کووید۱۹ هم یک تراژدی است و هم یک نقطه عطف.

    به نظر می رسد دور کاری از خانه برای ماندن در اینجا است. چندین تیم مستقر من در کالیفرنیا دیگر فقط از این ایالت استخدام نمی شوند، بلکه در هر مکانی به فاصله سه ساعت از زمان محلی ما قرار دارند. هرچه شرکت های بیشتری به این کار روی می آورند، فرصت های شغلی ایجاد می شود و این در حالی است که نیاز به ابزارهای همکاری از راه دور نیز بالطبع افزایش می یابد.
    به نظر می رسد بسیاری از بخش های جامعه برخی از ابزارهای ردیابی کرونا را برای بهبود ایمنی بکار می گیرند، حتی اگر برای آن ناچار باشند کمی از میزان حریم خصوصی افراد را فدا کنند.

    صنایعی مانند سفرهای هوایی، جهانگردی و املاک در حال نابودی هستند و مجبور خواهند شد تا با این شرایط سازگار شوند، زیرا تقاضا برای آینده قابل پیش بینی از دست می رود.
    بسیاری از مدارس تلاش کرده اند تا به صورت آنلاین به دانش آموزان آموزش دهند. همانطور که دانش آموزان در سراسر جهان به یادگیری از راه دور عادت می کنند، بسیاری هم دیگر نمی خواهند که به روش قدیمی آموزش برگردند.
    تعداد بی شماری از کارگران بیکار شدند. وقتی سرانجام بیکاری پس از برگشت به شرایط عادی کاهش پیدا کند، توزیع مشاغل بسیار متفاوت از امروز خواهد بود.

ما ابزار قدرتمند هوش مصنوعی را در هنگام مواجهه با شرایط کرونائی در اختیار داریم و می توانیم از آن ها برای رفع این نقطه بحرانی استفاده کنیم. جامعه ما می تواند ابزارهای همکاری بهتری بسازد، راه هایی برای بازآفرینی کارگران آواره پیدا کند، سیستم های ردیابی کرونا که ضمن ارتقاء سلامت عمومی، از آزادی های مدنی نیز محافظت می کند را اجرا کند، برگرداندن مشاغل متلاشی شده ساختمانی این بار به صورت آنلاین و همچنین یافتن مشاغل جدیدی که می تواند از خانه انجام شود. کارهایی که امروز انجام می دهیم پایه و اساس فردایی است که در آن زندگی می کنیم.

چگونه می توانیم از این تغییرات شدید عبور کنیم و به آسیب پذیرترین افراد کمک کنیم؟ تیم های من تلاش خواهند کرد تا وظیفه مان را انجام دهند و امیدوارم شما هم چنین باشید.

به یادگیری ادامه دهید

* دستنوشته اندرو ان جی، استاد کامپیوتر دانشگاه استنفورد، ۱۴ می ۲۰۲۰